مزایده
مناقصه
شهرسازی الکترونیک
فیش حقوقی
ارتباط با ما
صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 
ساعت
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه بندرعباس

دیواری در محله های قدیمی شهر بندرعباس

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه بندرعباس عباس بهمن زاده مدیر منطقه سه گفت :منطقه سه با قرار گرفتن در مرکز شهر بندرعباس دارای محله های قدیمی و تاریخی است  و بیشتر محلات دارای روایتی برای خود هستند که سعی داریم در بهسازی و زیبا سازی دیواره های محلات این روایات را به تصویر در اوریم تا علاوه بر زیبا سازی محلات مردم محلات با روایت محله خود نیز اشنا شوند .

 

وی در ادامه با اشاره به توجه ویژه شهرداری منطقه به افزایش رنگ در شهر برای ارتقای شادابی و نشاط در شهر اظهار داشت:دیوارنگاری به عنوان هنری عمومی و مردمی دارای جایگاهی ارزشمند در زیبایی بصری شهر است. این هنر با اهداف گوناگون زیباسازی، فرهنگی و اجتماعی اجرا شده و تاثیر بارزی در پویا سازی فضاهای شهری دارد.

 

وی خاطر نشان کرد: رنگ آميزي و اجراي نقاشي بر ديواره هاي  بافت فرسوده سطح شهر ايده اي است كه نه تنها نازیبایی های  منظر شهري را كاهش مي دهد بلكه با طرح های متنوع و  زبیا و سنتی و روایت محله بر روی دیوارهای  فرسوده موقعيت مهمي براي ورود هنر به عرصه عمومي شهر ايجاد مي نمايد.

 

 بهمن زاده  اظهار کرد  : در همین راستا نقاشی دیواری محله دوراهی ایسنی میدان انبه با متراز 106 متر مربع انجام شده است . و نقاشی محلات آیت الله غفاری ، شاه حسینی، چهار باغ نیز در دست اقدام می باشد

 

وی در پایان گفت : برای دستيابی به بهسازی مطلوب شهری مشارکت شهروندان الزامی است و  می تواند گامی موثر در توسعه پایدار شهر باشد. و تا زمانی که شهروندان در امور شهری مشارکت ننمایند حركت در مسير توسعه پايدار و  زيباسازي شهري كه يكي از آرمان ها و اهداف اصلي شهر است  محقق نخواهد شد.

 


١٠:٠٠ - دوشنبه ١٣ تير ١٤٠١    /    شماره : ١٣٨٧٤    /    تعداد نمایش : ١٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج