چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨
ساعت
تصاویر شهری

اوقات شرعی
پیوندها

وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
مزایده
مناقصه
شهرسازی الکترونیک
انتقادات و پیشنهادات
ارتباط با ما
اخبار > برگزاری نخستین همایش شورای محلی با مشارکت بانوان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نخستین همایش شورای محلی با مشارکت بانوان

فیصل دانش نایب رئیس شورای اسلامی شهر بندر عباس: شورای محلی را بعنوان یک شورایی منظم و کار ساز دانست. حضور پررنگ بانوان بعنوان عضو این شورا که یک جمع قوی و مستحکم تشکیل داده اند را مورد تقدیر قرار داد و گفت، شورای محلی می تواند راهکار دهد و شورای شهر بعنوان نمایندگان شما این موضوع را پیگیری کند.

آبتین امیری عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:هیچ کاری بدون مشارکتهای مردمی امکان پذیر نیست .حتی برای نگهداری شهر هم نیازمند همکاری و مشارکتهای مردی است . شورای اجتماعی و محلی یک پل ارتباطی میان مردم و اعضای شورا است. آن امکاناتی که برای یک محله در نظر گرفته شده ،جزء سرمایه های این شهرمی باشد و شورای اجتماعی محله برای حفظ و نگهداری آن مسئول است. ساحل سورو تنها متعلق به ساکنان آنجا نیست و جزء این شهر و متعلق به همه است، برای حفظ و نگهداری آن اجازه ندهیم این ساحل با ورود خودرو به آنجا تبدیل به پارکینگ خودروها شود.

روح الله مرادی زاده مدیر منطقه3 شهرداری بندرعباس در جمع حاضرین این همایش، مردم سورو را مردمی با اصالت قدیمی و مهمان نواز توصیف کرد و گفت: فرهنگ قدیمی و بومی بندرعباس در یکی از محلاتی که بیشتر به چشم می خورد همین محله سورو است و با توجه به همایشها و نمایشگاه های بومی و محلی که در این محله در طول سال چندین بار برگزار می شود دیده می شود و هرکس وارد این شهر می شود قطعاً به محله و ساحل سورو می رود و انشاالله هیچ وقت این ساحل زیبا و بکر از بین نرود.

مرادی زاده گفت: یکی از مهمتری مسئله ای که در حال حاضر بنده و مسئولین شهرداری پیگیر آن هستند, بحث تصرف زمینهای مردم قدیمی این محله که مشرف به ساحل است.ولی متاسفانه برخی از سازمانها با تصرف و پیشروی به سمت ساحل وفنس کشی کنار بوستان سورو شکلی کاملا نازیبا بوجود آورده و اگرعقب نشینی کنند می توان دهکده گردشگری زیبا  در همین مکان  و در ادامه بوستان سورو توسعه و احداث کرد.

مدیر منطقه سه شهرداری در بحث توسعه و نگهداری بوستانها چنین گفت: ساختن بوستان کاری بسیار ارزنده، اما حفظ و نگهداری آن مهمتراست به این لحاظ اگر نیمکت یا سطل زباله ای خریداری می شود، پول آن از بیت المال بوده که از جیب خود شما مردم می رود و براین اساس در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم. یکی از کارهای مهمی که شهرداری در محدوده سورو انجام داده است همین احداث فازیک بوستان سورو، که قبلا محل دپوی نخاله بوده و در حال حضر تبدیل به یک مکان تفریحی گردشگرری شده است و در بودجه امسال قرار است در حدود 2 کیلومتر این بوستان توسعه پیدا کند تا خور قدیمی (گهرو) و این خور هم در برنامه های آینده ای که خود شخص جناب آقای امینی زاده شهردار محترم بندرعباس پیگیر هستند ،توسعه خواهد یافت و از این وضعیت به یک فرصت تفریحی تبدیل خواهد شد.

وی تفکیک زباله را یکی از بهترین راه های صرفه جویی در هزینه های شهرداری دانست و خاطر نشان کرد: جمع آوری زباله روزانه 40 میلیون تومان برای شهرداری منطقه 3 هزینه متحمل می شود و انشاالله که ما بتوانیم با کمک شورای اجتماعی محلات فرهنگ تفکیک زباله تر و خشک را بصورت پایلوت از محله قدیمی و با اصالت سورو آغاز کنیم.

این مقام مسئول در رابطه با رویکرد آینده شهرداری منطقه3 برای خدمات رسانی به اهالی محله سورو چنین بیان کرد: ساخت زمین ورزشی ساحلی سورو که یک نیازاساسی برای ورزش جوانان این محله است و علی الخصوص بازیکنان ملی که در این محله هستند و در همین زمین قرار است بازی کنند و با سعی تلاش و پیگیریهای لازم احداث خواهد شد، پارک آکواریوم هم که یک کار بسیار پیچیده و هزینه آوری است،قرار بر این شده تمام گونه های ماهی موجود دریای خلیج فارس در این پارک آکواریوم به معرض نمایش گردشگران قرار گیرد و تا پایان سال محقق خواهد شد،روشنایی ساحل از پارک آکواریوم تا بوستان سورو و کاشت برجکهای نور روشنایی آنجا توسعه خواهد یافت، در بحس سرای محله موافقت شورا و بودجه آن مشخص شده است اما مکان آن همت و یاری شما مردم عزیز محله سورو را می طلبد جهت پیگیری و قانونی کردن زمین آنجا و به محض تحویل، شهرداری مکلف به ساخت آن است.

روح الله مرادی زاده مدیر منطقه سه شهرداری بندرعباس خود را خادم مردم خواند و گفت: بنده بعنوان خدمتگذار و خادم مردم هستم و از هر گونه پیشنهاد معقول شما استقبال می کنم  در صحن شورا ارائه, و در صورت موافقت اعضای شورا قطعا برای آن ردیف بودجه ای جهت ساخت مشخص خواهد شد.

در پایان اهالی و معتمدین محله سورو از خدمات رسانی مدیر منطقه۳ شهرداری تشکر و وی را مورد تشویق قراد دادند


٢٣:١٣ - پنج شنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٧٥    /    تعداد نمایش : ٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نمایش امار کل بازدیدکنندگان سایت :  69910   نمایش بازدیدکنندگان امروز : 90   نمایش بازدید کنندگان حاضر در سایت:4